Bizi takip edin
|
EN

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

Almanca Dil Programı

Hoşgeldiniz

Cihangir TALA Merhaba,

Almanca, merkezi Avrupa, doğu Avrupa ve Asya’da  bilimsel ve ticari alanlarda yaygın olarak kullanılan bir dildir. Almanca konuşan bir kişi, 125 milyon Avrupalı ile ana dilinde iletişim kurabilir. Ayrıca, Almanya'nın bir “Sanayi Devi” ve AB’nin en güçlü, en etkili ve lokomotif ülkesi olduğunu da unutmamak gerekir. Almanya Türkiye’nin en önemli ticaret ortağıdır. Türkiye’de 3.000’den fazla Alman firması bulunmakta ve her yıl yaklaşık 4 milyon Alman Türkiye’ye gelmektedir.

Almanya, üniversite öğrenimi için cazip bir ülkedir. Almanya’da yaklaşık 25.000 Türk üniversite öğrencisi bulunmaktadır. Alman bilim adamları ve üniversiteleri birçok bilim alanında ekoldürler: Hukuk alanında dünyadaki en büyük ekollerden birini temsil eden Almanya, Türk Ticaret Kanunu’nun kaynak ülkesi olarak da popülarite sahibidir. Almanya’daki mühendislik, matematik veya kimya gibi öğrenim alanlarının kalitesi bütün dünyada fevkalade bir şöhrete sahiptir. Dünyada yayımlanan bilimsel kitapların beşte biri Almanca’dır.
 
Almanca, Germanik bir dil olan İngilizce'ye çok yakındır. Bu nedenle Almanca, modern öğrenme metotlarıyla İngilizce'nin yanında çok kolay öğrenilebilir.