Bizi takip edin
|
EN

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

Türkçe Dil Programı

Hoşgeldiniz

Çiğdem StevensMerhaba,

Erasmus öğrencilerinin kendilerini sosyal ortamda ve günlük yaşamda rahat hissetmeleri önemlidir.Yeni kültüre asimile olmalarını sağlamak için Türkçe dilini seçmeli ders olarak sunuyoruz.Türkçe dünyada en çok konuşulan beşinci dildir ve Türkçe öğrenmek yalnızca eğitim yaşamıyla sınırlı değildir .Ayrıca öğrencilere bir çok fırsatlar sunar.Türkçe’nin dünyanın 60 ülkesindeki üniversitelerde seçmeli dil olarak okutulması gittkçe artan değerini ve önemini gösterir.Türkçe öğrenmek öğrencilerin hızla büyüyen dünya ekonomisinde daha kolay başarılı olmasını sağlayacaktır.Bu dersi yalnızca Erasmus öğrencileri değil aynı zamanda Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri de seçebilir.

 

Program Hakkında Bilgi

İkinci yabancı dil eğitimi 4 senedir.Sekiz dönem boyunca dörder saat yabancı öğrencilere verilir.Üç kredilik bir derstir.Her dönem bir vize sınavı bir sözlü sınav bir final sınavı ve bir sunum ( 3. Ve 4. Sınıflar için) verilir.

 

Amacı

450 saatten oluşan dört yıllık program sonrası öğrenciler kolaylıkla okuyabilecek , yazabilecek ve konuşabilecek düzeye geleceklerdir.Güncel konuları tartışabilecek ve uzmanlık alanina giren konularda konuşup fikrini açıklayabilecektir.

 

Avrupa Ortak Dil Kriterleri Çerçevesinde başarılı bir dil öğrencisi 4 yıllık programın sonunda B1 düzeyinde olacak ve bunu uluslararası sınavlarda belgeleyebilecektir.