Hoşgeldiniz

Sevgili Öğrencilerimiz,

Ebru SabuncuoğluMeslek Yüksekokullarımızdan teknolojiye hâkim, mesleğinde uzman, sektör ihtiyaçları doğrultusunda ve sektörle iç içe bir eğitim almış bireyler olarak mezun olacak ve her biriniz ülkemizin kalkınmasında itici güç olarak rol oynayacaksınız. Ancak bu süreçte sizi mesleğinizde bir adım öteye götürecek en önemli yeti uluslararası dil olarak kabul edilen İngilizce iletişim kurabilme yetisidir.

Programlarımızın ilk yılı zorunlu olarak okutulan Temel İngilizce I (ING 101) ve Temel İngilizce II (ING 102) derslerimiz ile öğrencilerimize hem akademik hem de iş hayatlarında yardımcı olacak temel İngilizce becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır.

ING 101 kodlu ders Akademik eğitim yılının 1. Döneminde (Güz dönemi), ING 102 kodlu ders ise Akademik eğitim yılının 2. Döneminde (Bahar dönemi) işlenmektedir.

Meslek Yüksekokullarımızda aynı zamanda birinci yıl alınan temel İngilizce dersleri haricinde ING 221 ve ING 222 kodlu Mesleki İngilizce dersleri de verilmektedir. Bu dersler yardımıyla öğrencilerimize kendi mesleklerinde ihtiyaç duyacakları İngilizce iletişim becerilerine ve İngilizce terminolojiye hâkim olmaları sağlanmaktadır.

Ön Lisans İngilizce Programı Müfredat Birimi’mizin her bir programın yeterlilikleri göz önünde tutularak geliştirdiği müfredat, materyaller ve sınavlar aracılığı ile kendi alanlarında dünyadaki gelişmelerine ayak uydurabilecek dil becerilerini kazandırmak amaçlanmıştır.

Ön Lisans İngilizce Programı’nda öğrencilerimize öğrenme süresince eşlik ederek mesleklerinde ihtiyaç duyacakları dil yeterliliğine kavuşturmak için deneyimli kadromuzla sizleri her zaman desteklemeye hazırız.

 

Ön Lisans İngilizce Koordinatörlüğü