Bizi takip edin
|
EN

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU

Ön Lisans İngilizce Programı

Hoşgeldiniz

Sevgili Öğrencilerimiz,

 

Meslek Yüksekokullarımızdan teknolojiye hâkim, mesleğinde uzman, sektör ihtiyaçları doğrultusunda ve sektörle iç içe bir eğitim almış bireyler olarak mezun olacak ve her biriniz ülkemizin kalkınmasında itici güç olarak rol oynayacaksınız. Ancak bu süreçte sizi mesleğinizde bir adım öteye götürecek en önemli yeti uluslararası dil olarak kabul edilen İngilizce iletişim kurabilme yetisidir.

Anıl Uçak.jpg

Programlarımızın ilk yılı zorunlu olarak okutulan Temel İngilizce I (ING 101) ve Temel İngilizce II (ING 102) derslerimiz ile öğrencilerimize hem akademik hem de iş hayatlarında yardımcı olacak temel İngilizce becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. ING 101 kodlu ders Akademik eğitim yılının 1. Döneminde (Güz dönemi), ING 102 kodlu ders ise Akademik eğitim yılının 2. Döneminde (Bahar dönemi) işlenmektedir.

Meslek Yüksekokullarımızda birinci yıl alınan Temel İngilizce dersleri haricinde, 2. Sınıf öğrencilerimize ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda kendi bölümlerine yönelik Ingilizce dersleri sunmaktayız. Ek olarak,  isteyen tüm 2. sınıf öğrencilerimiz, ING101 VE ING102 nin devamı olarak genel İngilizce bilgilerini ilerletebileceği ve kullanıma yönelik pratik yapma imkanı bulabilecekleri seçmeli İngilizce dersleri ile iletişim becerilerini geliştirebilmektedirler.

Ön Lisans İngilizce Programı’nda öğrencilerimize öğrenme süresince eşlik ederek mesleklerinde ihtiyaç duyacakları dil yeterliliğine kavuşturmak için deneyimli kadromuzla sizleri her zaman desteklemeye hazırız.

 

Önlisans İngilizce Koordinatörlüğü