Bizi takip edin
|
EN

Yabancı Diller Yüksekokulu

Mesaj

 

Donald F. StaubSevgili Öğrencilerimiz,
Bilgi, hiçbir çağda bizim çağımızdaki kadar etkili ve güçlü olmamıştır. Bilişim teknolojilerinin akıl almaz hızla geliştiği günümüzde bir yazarçizer, ithalatçı-ihracatçı, devlet adamı, her kademedeki bir öğrenci, duymak, görmek ve öğrenmek istediği herhangi bir şeye anında bir "tık"la ulaşabiliyor artık. Ama tıkladığımız o "şey"in bir "dili" var. Niyetiniz, isteğiniz, gereksiniminiz ve zekânız ne denli yüksek olursa olsun; o "şey"e ulaşmak için o "şey"in dilini bilmek zorundasınız. Bu nedenle anadilinizden başka bir dili/dilleri bilmek, çok iyi kullanmak artık "isteğinizden, niyetinizden, yaratıcılığınızdan, hatta zekânızdan" da öne geçmiş durumda.   
En az iki yabancı dili "çok iyi bilmek, kullanmak" ilkesini bu yüzden öncelikli konu olarak önemseyen İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulu olarak bizler, dünyayla entegre olmak; her türlü bilgiye anında ulaşmak, öğrencilerimizin kariyerlerini ulusaldan evrensele yöneltmek için üstün gayretler sarf ediyor ve çok önemli başarılar elde ediyoruz. Yabancı Diller Yüksekokulu, bu amaçlar doğrultusunda eğitim dili İngilizce olan üniversitemizin Hazırlık ve Lisans programlarının İngilizce ve zorunlu II. Yabancı dil derslerinin öğretimini üstlenmiştir. Amacımız, profesyonel bir kadroyla yabancı dil öğretiminde kullanılan teknikler ve son gelişmeler ışığında en az iki yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilen, bilgili, sorumluluk sahibi ve aydın gençler olmanıza katkıda bulunmak ve geleceğe daha donanımlı hazırlanmanızı sağlamaktır. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde yasayacağınız dil yolculuğunda kendi alanında uzman yabancı ve yerli öğretim elemanlarının desteğinin yani sıra; yine okulumuz çatısı altında yürütülmekte olan interaktif etkinliklerle kendinizi geliştirme ve farklılık yaratma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu yaklaşımla; yaratılan doğal ortamlarda özellikle bir dilin kültürünü tanıma, bundan yararlanma ve evrensel bir bakış açısını geliştirme olanağını da elde edebilirsiniz.

Üniversitemize seçilerek gelen siz yeni öğrencilerimizin bu fırsatlardan bilinçle yararlanacağınıza inanıyorum. Çağın ve ülkemizin gereksinim duyduğu girişimci, yaratıcı, misyonu ve vizyonu olan bireyler olarak toplumun geleceğini omuzlarınızda taşıma sorumluluğuyla davranacağınızı biliyor, öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum.

Sonlarken Pablo Neruda’dan bir alıntıyı sizlerle paylaşmak istiyorum:

"Yavaş yavaş ölürler öğrenmeyenler,
Yavaş yavaş ölürler, rüyalarını gerçekleştirmek için risk almayanlar…" 

Öyleyse şimdi risk alma zamanı
Öyleyse şimdi dil öğrenme zamanı… 

Dr. Öğr. Üyesi, Donald F. Staub,

Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü

 

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.